» » Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare

Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare Download


Performer: Various
Genre: Country & World
Title: Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare
Country: Albania
Style: Folk, Vocal
Label: Artexport
Catalog Number: AS-017
MP3 version ZIP size: 1737 mb
FLAC version ZIP size: 2642 mb
Rating: 4.4
Votes: 039

Tracklist

1Vaçe ZelaMorcka - Çelu Si Mimoza
2Anita Take, Orkestra Sinfonike E RadiodifuzionitProdani - Cuca E Malësisë
3Ramiz Kovaçi Dhe Kompleksi Vokal I Vajzave Të Ansamblit Të Këngëve E ValleveDungu - Në Lundrim
4Vaçe ZelaAvrazi - Endëses

Credits

  • ChoirKompleksi Vokal I Vajzave Të Ansamblit Të Këngëve E Valleve (tracks: B1)
  • Lead VocalsAnita Take (tracks: B2), Ramiz Kovaçi (tracks: B1), Vaçe Zela (tracks: A1, A2)
  • OrchestraOrkestra Sinfonike E Radiodifuzionit (tracks: B2)

Notes

The text is written in Albanian and French languages.

Barcodes

  • Matrix / Runout (Runout A): ASG-68033
  • Matrix / Runout (Runout B): ASG-68034

Album

Listen to online Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare, or download mp3 tracks: download here mp3 release album free and without registration. On this page you can not listen to mp3 music free or download album or mp3 track to your PC, phone or tablet. Buy Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare from authorized sellers. Released at: This album was released on the label Artexport catalog number AS-035. Format of the release is. Vinyl . Xhavit Hoxha Dhe Xhavit Luti. Ëstheë Kënga E Lumturisë Sonë C'est Le Chant De Notre Bonheur. Accompanied By, Orchestra Orkestra Sinfonike E Radios Written-By P. Listen to all tracks of Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare for free. Tracks In This Album. Më Shikon Me Buzë Në Gaz Tu Me Regardes En Souriant - Hafsa Zyberi, Grupi I Shqipërisë Së Mesme. Në Arë Tuj Punue En Travaillant Aux Champs - Melita Shehu, Orkestra E Estradës Së Peshkopisë. Valizakia - Hafsa Zyberi, Grupi I Shqipërisë Së Mesme. Qenke Veshur Me Të Bardha Tu Es Vetue De Blanc - Fitnete Rexha, Grupi I Shqipërisë Së Mesme. Released at: This album was released on the label Artimpex catalog number AXM-050. Скачать Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare mp3 release album free and without registration. On this page you can listen to mp3 music free or download album or mp3 track to your PC, phone or shqiptare dhe ajo e lehte. Ne mes te viteve 1920-1930 ka patur nje perpjekje te pjeseshme ne krijimin e nje muzike te lehte por vetem mbas luftes se II boterore eshte zanafilla, zyrtarisht formimi i saj si gjini, pjese e tradites se re artistike. 1960 - 2000 Nje album i gjere fotografik qe do te pasurohet here mbas here dhe qe i dedikohet posacerisht muzikes, kompozitoreve dhe kengetareve shqiptar, yjeve te kenges, pasuria kombetare artistike. Album Title: Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare. Category: Folk, World, & Country. Info: Label: Artimpex AXM-050 Type: Vinyl, 7, 33 RPM, EP Country: Albania Date of released: Category: Folk, World, & Country Style: Folk. Size ZIP FLAC. 1768 megabytes. Contact Kenge dhe Muzike Folklorike Gentjan Gropa on Messenger. Politika Shqiptare. Medianews company. Dodë Tahiri. Scorpions, Bon Jovi, The Eagles, Aerosmith, U2, Led